В даній статті ми опишемо процедуру випуску сертифікатів з перевіркою компанії (Organization validation certificate / OV) і SSL сертифікату з розширеною перевіркою (Extended validation certificate / EV). Процедури видачі даних сертифікатів майже ідентичні. EV сертифікат (сертифікат із "зеленим рядком") відрізняється лише тим, що містить так званий «green bar» - тобто при вході на сайт, де встановлено цей сертифікат в адресному рядку браузера відвідувача з'явиться зелений рядок, в якому буде вказано назву організації, що отримала сертифікат (приклад такого сертифіката можна побачити на нашому сайті https://hostpro.ua). OV / EV сертифікати видаються тільки юридичним особам. Перевірка організації може відрізнятися в залежності від Центру сертифікації, але всеодно буде включати базові процедури перевірки, а саме:

 

1. Наявність організації в міжнародних жовтих сторінках та в Єдиному державному реєстрi юридичних осіб та громадських формувань.

 

2. Наявність в whois-інформації домену назви організації.

 

Перевірити Whois information можна за цією адресою, також в whois-інформації повинна бути вказана компанія, ім'я якої має збігатися з назвою в єдиному державному реєстрі юридичних осіб.

 

3. Свідоцтво про державну реєстрацію або наявність в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб (для юридичних осіб з України Пошуковий запит).

 

4. В разі замовлення SSL від постачальника послуг Comodo необхідно заповнити дві форми, доступні за посиланнями:

 

EV SSL Certificate Subscriber Agreement EV

 

SSL Certificate Request Form - Simplified

 

та відправити їх на [email protected] із зазначенням в темі листа номеру замовлення в центрі сертифікації. Номер замовлення фігурує в листах від Comodo, крім того, за цією інформацією можете звернутися до нашої служби підтримки. Решта постачальників послуг SSL (наприклад Geotrust або Rapidssl) самі відправлять усі необхідні форми для заповнення на контактну поштову адресу Вашого домену.

 

5. Перевіряючий дзвінок. Постачальник послуг SSL дзвонить на номер телефону, який вказаний в міжнародній базі організацій Dun & Bradstreet
( для валідації номера телефону та адреси компанії можна також використовувати ресурси Kompass.com та Infobell) до користувача, який вказаний в адміністративному контакті доменного імені. Важливо, щоб контактна особа знала номер замовлення, наданий Центром сертифікації та підтвердила англійською мовою своє замовлення.

 

Центр сертифікації Comodo при випуску OV сертифікату підтверджує замовлення клієнта по телефону. Потім надсилає листа на технічну контактну адресу, де буде вказано посилання для переходу на портал постачальника послуг. Необхідно перейти за вказаним URL і натиснути кнопку Call Me Now, після цього Ви отримаєте 6-значний код на контактний номер. Отриманий код потрібно ввести на порталі постачальника та натиснути кнопку Submit для завершення процедури верифікації.

 

6. Постачальник послуг SSL також перевіряє право на володіння доменним ім'ям. На контактну адресу надсилається лист з формою підтвердження права володіння Вашим доменним ім'ям, яке необхідно буде переслати постачальнику послуг SSL.

 

Важливо! У всіх документах, інформаційних джерелах, CSR-запиті, WHOIS-даних домену та інших місцях, назва компанії і контактні дані про неї повинні бути абсолютно ідентичними. Також, для прискорення та спрощення процесу випуску EV сертифікату з зеленою стрічкою ми рекомендуємо зареєструвати для компанії DUNS-номер. DUNS є своєрідним електронним паспортом юридичної особи. Ця умова не є обов'язковою і не надає будь-які гарантії випуску SSL, проте наявність номера DUNS спрощує процес перевірки Центром сертіфікаціі. Знайти цей номер і подати заявку на безкоштовне отримання можна на сайтах: Пошук номеру і Подача заявки на отримання номеру.

 

Для зміни номеру телефону або назви компанії (якщо Ваші дані не збігаються з базою Dun & Bradstreet) необхідно звернутися в представництво цієї організації в Україні dnb.com.ua

 

Телефон для довідок: +38 (044) 499 0099

 

Адреса електронної пошти: [email protected]

 

Заявка на зміну інформації здійснюється протягом 3-24 робочих днів.

Основні центри сертифікації (Symantec, Geotrust, thawte) також можуть підтвердити інформацію по організації при наявності її в Yellow Pages, Scoot, 192.com. Comodo перевіряють інформацію щодо організації тільки в Dun & Bradstreet і BBB

Основні вимоги центру сертифікації Sectigo з видачі EV сертифікатів можна знайти на офіційному сайті компанії

 

Якщо у Вас виникли запитання в процесі видачі сертифіката, будь ласка, зверніться в нашу службу підтримки за адресою [email protected]

Ця відповідь Вам допомогла? 4 Користувачі, які знайшли це корисним (7 Голосів)