Ця архівна стаття про застарілі панелі управління 4 версії. Знаходиться тут для історії :)
На перший погляд ISPmanager LIte особливо не відрізняється від версії ISPmanager Pro, однак, насправді різниця між версіями панелі управління існує і наше завдання з'ясувати основні відмінності цих версій, щоб зрозуміти, чим одна версія краща за іншу.
На перший погляд обидві панелі управління схожі, як дві краплі води, проте, насправді це не так.
В першу чергу, функції, яких немає у версії ISP Lite, ми можемо побачити в розділі Users.
У Pro версії 4.4.8.3 тепер зручно можна призначити айпі для вашого домену, додати новий айпі на сервер за допомогою опції IP і потім привласнити його вашому сайту.
За допомогою функції Acсess ви тепер можете вибирати модулі та програми не для всього сервера в цілому (як це було в Lite версії 4.4.10.1), а для кожного користувача окремо.
Тепер ми можемо закрити доступ до Mysql баз даних для вашого домену, відключити Функцію резервного копіювання або ввімкнути Webmail окремо для кожного домену.
Функція Message дозволяє нам відправити повідомлення в support center вашого користувача.
У Pro версії, на відміну від Lite тепер можна створювати не тільки користувачів, але і реселлерів. У цьому вам допоможе розділ Resellers.
Варто відзначити той факт, що при додаванні в вашій панелі управління нового реселлера, в налаштуваннях Ви можете не тільки встановити дискову квоту, кількість доменів і email акаунтів, але й відразу виділити своєму партнеру ліміт процесорного часу, ліміт оперативної пам'яті і встановити ліміт по кількості підключень до Mysql.
У Pro версії також з'явився розділ Support center, який дозволяє нам створювати запити адміністратору сервера від його користувачів.
Заповнивши потрібну форму, Ви можете створити запит в тех. підтримку:
Потреба з'являється в системі ISP протягом декількох секунд:
Можна відразу відкрити цей запит і прочитати:
Функція Email limit, в розділі Spam filter, дозволяє нам встановити ліміт відправки листів в годину для сервера:
Також у версії ISP Pro з'явилася опція Active connections (active network connections), яка надає інформацію по айпі адресам, які з'єднуються з вашим сервером:
Якщо з будь-якого айпі йде атака, або ви не бажаєте, щоб користувач підключався до сервера з певного айпі, ви можете в будь-який момент заблокувати з'єднання з даного ip:
А з новою функцією Policy, у вас буде можливість встановити права доступу для ваших користувачів і реселлерів. Використовуючи її, ми можемо заборонити або дозволити установку php додатків для користувачів, а також встановити блокування облікового запису користувача, якщо він перевищує ліміт по трафіку.
Тепер вивчимо ціни на ліцензії ISP Pro і ISP Lite версії, взявши дані з офіційного сайту компанії постачальника.
Ми бачимо, що ліцензія для панелі управління ISP Pro майже в два рази дорожче ISP LIte. Чи є сенс платити більше?
Звичайно, Pro версія надає велику кількість необхідних функцій для управління сервером, однак, варто відзначити, що у Lite версії теж є майже всі необхідні додатки для нормальної роботи з сервером.
З нововведень Pro версії ми не можемо обійти стороною можливість створення реселлерів, які в свою чергу можуть додавати своїх клієнтів і управляти ними. Це, звичайно, дуже важлива функція панелі управління, яка дає багато можливостей.
Крім того, в Pro версії у нас тепер є можливість встановлювати ліміти використання пам'яті і процесора для користувачів і реселлерів. З'явилася можливість за допомогою функції Аccess вмикати і вимикати додатки і модулі не тільки для всього сервера, але і для окремих користувачів.
А при наявності Support центру в версії Pro, ми можемо відкрити запит від окремого користувача, і адміністратор сервера побачить даний запит в своїй системі протягом декількох секунд.
Ці та всі інші функції, звичайно, роблять панель управління ISP Pro більш привабливою в порівнянні з ISP Lite, однак, життєво чи необхідні нам всі ці нововведення панелі ISP Pro? Чи можемо ми керувати сервером без цих функцій, використовуючи ISP Lite?
Вивчивши всі відмінності функцій і додатків версії ISPmanager-Pro 4.4.8.3 і ISPmanager-Lite 4.4.10.1, і зіставивши їх з цінами на ліцензії панелі управління ISP, можемо зробити висновок, що пропоновані функції не настільки важливі для користувача, щоб переплачувати за них в два рази більше.
Використовуючи додатки, пропоновані версією ISP LIte, не тільки користувач з навичками адміністрування, але і досвідчений користувач, без проблем зможе управляти сервером, додавати користувачів, встановлювати і видаляти нові функції і серверні додатки.
Але смаки у всіх різні і кожен вибирає те, що йому до душі, але навіщо платити більше?