DNS (Domain Name System) - це розподілена система. Це означає, що інформація про доменні імена зберігається не вся в одному місці, а розподілена між безліччю серверів і потрібен якийсь час, щоб по всім їм поширився запис про реєстрацію вашого нового домену. Плюс існує кешування таких записів, тобто інформація оновлюється не частіше, ніж період часу, прописаний в полі TTL в DNS-зоні домена. Тому між моментом оплати реєстрації нового домену і моментом, коли ви зможете перейти на його імені і побачити ваш сайт, має пройти як мінімум кілька годин, а то й діб. Звичайно потрібно від 2 до 72 годин.

Стежити за оновленням інформації ви можете на будь-якому спеціальному ресурсі. Наприклад у нас є DNS-інструменти.
Та ж ситуація, якщо вам потрібно змінити NS-записи домену, тобто перенести всю інформацію про ваш домен на інший DNS-сервер. Часу на оновлення може знадобитися трохи менше, в порівнянні з реєстрацією нового імені, але в будь-якому випадку деякий час ваш домен буде недоступний в мережі.

Ще про таку особливість роботи DNS варто пам'ятати при продовженні реєстрації вашого доменного імені. Якщо ви не сплатили вчасно і домен заблокувався, то після продовження знову-таки доведеться чекати оновлення інформації в DNS. Причому ваш реєстратор або хостинг-провайдер ніяк не можуть прискорити процес поширення інформації в DNS.

Тому найкраще включити собі всі можливі способи нагадувань про неоплачених рахунках і встановити для відправки повідомлень актуальний e-mail і номер телефону.

Ця відповідь Вам допомогла? 3 Користувачі, які знайшли це корисним (5 Голосів)