OOM або Out Of Memory - стан, при якому операційна система або програма не можуть отримати додаткову оперативну пам'ять через повне вичерпання вільної пам'яті.

Даний стан виникає тоді, коли вся пам'ять - і фізична оперативна пам'ять, і пам'ять у файлі підкачки (swap) - повністю зайнята ядром і програмами, і невикористаної пам'яті більше не залишилося.

У більшості випадків вичерпання оперативної пам'яті призводить до неможливості продовження роботи програми, що запросила додаткову пам'ять, або до аварійного завершення інших програм (OOM killer), що може порушити стабільність роботи системи і цілісність оброблюваних даних. Нерідко вичерпання пам'яті призводить до повного збою в роботі сервера і вимагає аварійного перезавантаження.

Основні причини вичерпання оперативної пам'яті: недостатня кількість фізичної оперативної пам'яті, високе навантаження (постійна або пікова), налаштування системи і серверних програм, що не підходять характером навантаження, налаштування системи і серверних програм (які не відповідають фізичним параметрам сервера), витоку пам'яті в програмах.

Заходи боротьби з вичерпанням пам'яті: тонке налаштування компоненов системи, збільшення обсягу фізичної пам'яті, встановлення й супровід спеціалізованого програмного забезпечення (наприклад, акселератор для веб-сервера), відключення невикористовуваних компонентів системи, оптимізація серверних програм (наприклад, скриптів веб-сайту) для економного споживання пам'яті , збільшення обсягу swap-файлу (але є негативний наслідок - призводить до серйозного погіршення продуктивності), зниження навантаження (числа звернень) на сервер, винесення будь-яких ресурсів на інші сервери.

 

Ця відповідь Вам допомогла? 5 Користувачі, які знайшли це корисним (7 Голосів)