У даній статті ми розповімо про найпопулярніші ДНС записи і їх властивості.

 

Обліковий запис адреси "A"

Обліковий запис "A" відображає ім'я комп'ютера у вигляді числової адреси IP. Іншими словами, цей запис вказує ім'я хоста (домену) з якої адреси IP (IP сервера, будь це Ваш VPS або наш загальний хостинг) необхідно відображати сайт. Нижче представлений приклад того, як повинен виглядати запис "A":

hostpro.ua. IN A 91.239.232.84.

Перший стовпець містить ім'я домену, який потрібно направити на сервер, де розташований сайт. Список другого стовпця ("IN"), це клас запису. Для основної роботи DNS Вам потрібна лише наявність IN позначення, встановлена для інтернету. Наступний стовпець позначає тип запису ("А"), і останній рядок це IP адреса сервера, де фізично розташований сайт.

Так само за допомогою "А" записи можна створити піддомен, який потрібно направити на інший сервер. Для цього потрібно створювати "А" запис виду:

support IN A 91.239.232.84

Справа вписуємо IP сервера, з якого буде відображатися сайт на створеному Вами піддомені (при цьому основний сайт не постраждає і буде працювати з колишнього сервера).

При перенаправленні піддомену на інший сервер, важливо створювати "А" запис наступного виду:

www.support IN A 91.239.232.84, що-б при введенні в адресному рядку браузера піддомену з "www" (www.support.hostpro.ua) користувач потрапляв на support.hostpro.ua, а не на сторінку з помилкою.

 

Обліковий запис канонічного імені "CNAME"

Обліковий запис "CNAME" дозволяє комп'ютеру мати більш ніж одне ім'я хоста (простіше кажучи, за допомогою цього запису можна припаркувати один домен до іншого). Щоб мати можливість припаркувати до основного домену ще один домен, або для створення піддоменів, повинен бути створений основний запис "A" для головного домену (тобто домен повинен бути спрямований на якийсь сервер).

Ім'я домену, прописане в записі "A" називається канонічним або основним іменем сайту. Інші записи повинні вказувати на канонічне ім'я.

Приклад парковки домену за допомогою запису CNAME:

hostpro.ru. IN CNAME hostpro.ua.

Ви можете побачити схожість з попереднім записом. Записи завжди читаються зліва направо, зліва розташовується запит, а праворуч відповідь на запит (тобто при запиті в браузері сайту hostpro.ru буде відкритий сайт hostpro.ua). Домен може мати необмежену кількість CNAME записів.

Так само, за допомогою цього запису, через редактор ДНС зони, можна створювати піддомени. Створити піддомен можна прописавши його ім'я в лівій частині записи.

Прописувати необхідно тільки ім'я піддомену (в прикладі нижче це "support"), без імені основного домену, яке прописується в правій частині записи (у прикладі це "hostpro.ua."):

support IN CNAME hostpro.ua.

Тепер у нас створений піддомен, і при введенні в адресному рядку браузера сайту support.hostpro.ua буде відображатися директорія support, якщо така була створена в кореневій папці сайту hostpro.ua.

 

Обліковий запис поштового сервера "MX"

Обліковий запис "MX" - значно важливіша, ніж може здатися. Вона дозволяє всю пошту для домену, направляти одному хосту. Це надзвичайно корисно для зменшення навантаження на внутрішні хости, на які не повинна спрямовуватися вхідна пошта, а також для того, щоб збирати всю пошту, відправлену на будь-яку адресу Вашого домену навіть якщо цю конкретну адресу не має ніякого зв'язку з комп'ютером. Наприклад, у Вас є поштовий сервер, що працює на вигаданому комп'ютері mail.hostpro.ua. а Ви хочете, щоб ваша поштова адреса була "[email protected]" а не "[email protected]". Це робиться за допомогою запису, показаному нижче:

hostpro.ua. IN MX 10 mail.hostpro.ua. (При цьому mail.hostpro.ua повинен бути спрямований на IP поштового сервера за допомогою "А" запису).

Найлівіший стовпець позначає адресу, яку Ви хочете використовувати як поштову адресу. Наступні два стовпці були пояснені докладно в попередніх записах. Наступний стовпець, число "10", відрізняється від нормального формату запису DNS. Це число пріоритету. Часто у великих системах є сервери резервної пошти, можливо, більш ніж один. Вони призначені для отримання пошти, якщо не працює первинний сервер пошти. Ви можете зробити це за допомогою записів MX. Менше число в записі MX означає вищий пріоритет, і пошта буде відправлена ​​на сервер з найнижчим числом (найнижчий з можливих - 0). Якщо щось трапляється з цим сервером, то комп'ютер, який доставляє пошту, буде намагатися її направити на наступний сервер, вказаний в таблицях DNS, в порядку пріоритету.

Ви можете мати стільки записів MX, скільки хочете. Використання запису MX корисно, навіть якщо пошта відправляється безпосередньо на комп'ютер із записом "A". Деякі sendmail програми шукають тільки записи MX.

Якщо Вас цікавлять інші записи і можливості зі створення - пишіть нам на [email protected] і ми надамо Вам всю потрібну інформацію.

Ця відповідь Вам допомогла? 10 Користувачі, які знайшли це корисним (18 Голосів)