Що відбувається з доменами в українських доменних зонах після закінчення терміну реєстрації?

Після закінчення терміну реєстрації домену, він проходить через кілька етапів.

Інформація нижче представлена ​​на прикладі доменної зони .COM.UA, згідно регламенту роботи доменної зони станом на 20.04.2022 року. Правила обслуговування інших українських доменних зон можуть відрізнятися.

Ці терміни не застосовуються до доменних зон .biz.ua, .co.ua, .crimea.ua, .edu.ua, .gov.ua, .sebastopol.ua, .yalta.ua.

День закінчення терміну реєстрації Дія
День 1 Якщо оплата продовження домену не отримана реєстратором – доменне ім’я блокується одночасно переходячи в HOLD-період (AutoRenewGracePeriod). Доменне ім’я може бути продовжено без будь-яких додаткових оплат.
День 26 Останній день HOLD-періоду, доменне ім’я ще може бути продовжено власником за звичайною ціною.
День 27 Якщо оплата за продовження домену так і не була отримана – доменне ім’я видаляється, одночасно переходячи в Redemption-період (RedemptionPeriod). Доменне ім’я може бути продовжено по ціні продовження на один рік плюс оплата за викуп домену з Redemption. Приблизна вартість порядку 1000.00 грн і вимагає уточнення на момент продовження.
День 57 Якщо домен не був викуплений власником – доменне ім’я стає в чергу на видалення (PendingDelete). Доменне ім’я більше не може бути поновленим.
День 62 Доменне ім’я повністю видаляється з реєстру та виходить у вільний продаж і буде доступне для реєстрації будь-кому охочому.

Реєстрант може продовжити термін дії доменного імені .COM.UA без будь-яких додаткових витрат в перші 26 днів починаючи з дати закінчення реєстрації домену. Якщо продовження домену здійснюється в період з 27 по 56 день, тоді також буде потрібно оплатити вартість викупу домену з Redemption. Доменне ім'я може бути недоступне для відновлення після 27-го дня.

Українські зони, в яких присутній Redemption Period: .ua, .УКР, .kiev.ua, .vn.ua, .vinnica.ua, .kirovograd.ua, .kr.ua, .com.ua, .org.ua, .dp.ua, .rv.ua, .rovno.ua, .km.ua, .khmelnitskiy.ua, .zt.ua, .zhitomir.ua, .cv.ua, .chernovtsy.ua, .pl.ua, .poltava.ua, .cn.ua, .chernigov.ua, .if.ua, .ivano-frankivsk.ua, .uz.ua, .uzhgorod.ua, .ck.ua, .cherkasy.ua, .cherkassy.ua, .ks.ua, .kherson.ua, .lt.ua, .volyn.ua, .lutsk.ua, .te.ua, .ternopil.ua, .donetsk.ua, .in.ua, .kh.ua, .kharkiv.ua, .kharkov.ua, .lg.ua, .lugansk.ua, .lviv.ua, .mk.ua, .net.ua, .nikolaev.ua, .od.ua, .odessa.ua, .sm.ua, .sumy.ua, .zaporizhzhe.ua, .zp.ua.

Так само Важливо знати, що при видаленні домену в українській доменній зоні, для якого були створені власні NS (glue record, хости), NS також видаляються і автоматично змінюються на NS-сервери нашої компанії для всіх інших доменів, для яких вони були встановлені.

Більш актуальну інформацію про правила обслуговування доменних імен можна знайти за посиланнями:

https://hostmaster.ua/documents.php
https://hostmaster.ua/2ld/
https://www.in.ua/
https://www.gov.ua/
https://www.edu.ua/
https://namestore.u-registry.com/
https://coordinator.ua/
https://drs.ua/rus/policy/bizua.html
https://drs.ua/rus/policy/coua.html

Що відбувається з доменами в міжнародних доменних зонах після закінчення терміну реєстрації?

У більшості міжнародних доменних зон (.com, .net, .org, .biz, .name, .info, new gTLD-домени і т.д.) після закінчення терміну реєстрації домену слідує 28-денний HOLD-період, під час якого Регістрант може продовжити термін дії доменного імені без будь-яких додаткових витрат. Якщо доменне ім'я не продовжити у встановлений термін, воно або на 30-90 днів перейде в статус Redemption Period (вартість відновлення з якого вище в кілька разів), з наступним переходом у вільний продаж, або буде виставлене на аукціон та перепродане.

Компанія ТОВ "ХОСТПРО ЛАБ" не займається перепродажем доменів. Виставити домен на аукціон може тільки адміністратор зони, тому допомогти з поверненням домену попередньому власнику ми не зможемо.

В деяких специфічних доменних зонах (.at, .be, .de, .es, .eu, .fm, .io, .ms, .nl, .pl, .tw, .vg) немає як такого HOLD-періоду, під час якого термін реєстрації домену ще можна продовжити. Згідно правил реєстрації, доменні імена в цих зонах після закінчення терміну реєстрації (або на кілька днів раніше) відразу переводяться адміністратором зони в режим викупу (RedemptionPeriod) або вивільняються і виходять у вільний продаж.
У зв'язку з цим, в нашій білінг-системі навмисно зміщується дата наступної оплати продовження зареєстрованих доменних імен в даних зонах на 30 днів раніше терміну закінчення реєстрації.

Was this answer helpful? 9 Users Found This Useful (15 Votes)