Ця відповідь стосується і подібних питань:
- я зареєстрував новий домен, але сайт не працює;
- я продовжив домен, але сайт так і не запрацював;
- сайт працює за адресою example.com, а по www.example.com не відкривається (або навпаки);
- після внесення змін до DNS сайт не працює / відкривається за старою адресою.
Якщо коротко:
Ваш інтернет-провайдер закешував у себе попередній стан домену або субдомену (наприклад: старі name-сервери, IP-адресу або те, що такий домен не існує). До тих пір, поки не пройде 8 - 72 години, Ваш провайдер не оновить інформацію про домен.
Детально:
Давайте розглянемо принцип роботи системи доменних імен в інтернеті (ця ж стаття описує причину, по якій зміна name-серверів для існуючого домену відбувається із затримкою).
До здійснення реєстрації доменного імені, Ви вводите доменне ім'я example.com у себе на комп'ютері. Відбуваються такі операції:
- Ваш комп'ютер відсилає запит на DNS-сервер інтернет-провайдера.
- DNS-сервер інтернет-провайдера відсилає запит на DNS-сервер домену .com.
- DNS-сервер .com відповідає DNS-серверу інтернет-провайдера, що домен не існує.
- DNS-сервер інтернет-провайдера відповідає Вашому комп'ютеру, що домен не існує.
Проходить деякий час, і Ви на сайті https://hostpro.ua оформляєте заявку на реєстрацію доменного імені. Після успішної реєстрації домену ми відправляємо Вам повідомлення про те, що домен зареєстрований. Ви на своєму комп'ютері вводите адресу домену, а комп'ютер, як і раніше, відповідає Вам, що такий домен не знайдено. Це пов'язано з тим, що тепер відбуваються операції, які відрізняються від тих, що відбувалися на початку, а саме:
- Ваш комп'ютер відсилає запит на DNS-сервер інтернет-провайдера.
- DNS-сервер інтернет-провайдера відповідає Вашому комп'ютеру, що домен не існує. Зверніть увагу: DNS-сервер інтернет-провайдера тепер не відсилає запит DNS-сервера .com, який вже знає про існування домену example.com. Це пов'язано з тим, що DNS-сервер інтернет-провайдера запам'ятав, що такого домену - немає. І пам'ятати він це буде від 1 до 24 годин.