Останнім часом почастішали випадки блокування IP-адреси на сервері через неправильно налаштованого клієнта FTP.

У цій статті розглянемо, як правильно налаштувати один з найбільш популярних FTP-клієнтів - FileZilla

Для початку перевіримо, що встановлена найбільш свіжа версія клієнта (старі версії можуть бути несумісні з версією сервера FTP)

Завантажити останню версію можна зі сторінки https://filezilla-project.org/download.php?type=client або  натиснувши в вікні програми "Допомога" -> "Перевірити оновлення"

Далі потрібно правильно налаштувати з'єднання з сервером.

Для цього натискаємо іконку в лівому верхньому кутку або поєднання клавіш Ctrl + S

У вікні, яке з'явилося, натискаємо "Новий сайт". Після чого прописуємо параметри підключення:

  • Хост - адреса сервера, до якого Ви хочете підключитися. Це може бути IP-адреса, ім'я сервера, ім'я домену. Найкраще вказувати IP-адресу, так як для імені сервера або імені домену можуть бути не прописані потрібні записи в DNS-зоні і сервер буде недоступний з мережі по імені. Знайти адресу сервера, логін і пароль для підключення по FTP Ви можете в листі з параметрами доступу (для тарифів віртуального хостингу)
  • Порт - потрібно явно прописати порт 21
  • Протокол - FTP
  • Шифрування - Простий FTP. При вказівці інших варіантів FileZilla намагається спочатку підключатися по захищеному протоколу SFTP по порту 22, а виявивши неможливість такого підключення, звертається до порту 21. У результаті серверний фаєрвол розцінює це як спробу сканування портів з метою злому і блокує адресу. Якщо Ви бажаєте підключатися по захищеному протоколу SFTP, то необхідно написати запит в техпідтримку на [email protected]  для відкриття SSH-доступу для Вашого облікового запису.
  • Тип входу - нормальний
  • Користувач і пароль - вказуємо дані з листа або створеного Вами облікового запису

Далі на вкладці "Налаштування передачі" встановлюємо пасивний режим і обмеження на кількість підключень максимум 8 (з боку сервера таке обмеження)

Після цього можна натиснути "Під'єднатись" і працювати з файлами на сервері.

Також рекомендуємо, щоб уникнути втрат і пошкоджень файлів в процесі завантаження / вивантаження встановити подвійний режим передачі

На цьому основне налаштування завершене.

Важливо! Вимкніть в FTP клієнті TLS/SSL: Це можна зробити в розділі - FileZilla -> Мої сайти -> в полі "Шифрування" виберіть "Використовувати звичайний FTP"

Якщо Вашу адрес все-таки виявився заблокований на сервері (можна побачити в лозі підключення), то розблокувати адресу самостійно можна по інструкції.

Ця відповідь Вам допомогла? 11 Користувачі, які знайшли це корисним (25 Голосів)